BOZP

Nadpis

POLITIKA BEZPEČNOSTI A OCHRANY ZDRAVIA PRI PRÁCI

ŠPECIÁLNA ZÁKLADNA ŠKOLA S MATERSKOU ŠKOLOU INTERNÁTNA V ŠAHÁCH

Vedenie Špeciálnej základnej školy v Šahách v súlade so Zákonom NR SR č. 124/2006 Z. z. si dáva za cieľ:

1.       Vytvoriť pre zamestnancov základne podmienky na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci (BOZP) a ochrany pred požiarmi (OPP).
  2.       Vylúčiť alebo obmedziť riziká a faktory podmieňujúce vznik pracovných úrazov, chorôb z povolania a iných poškodení zdravia z práce.
  3.       Dodržiavať všeobecné zásady prevencie na pracoviskách školy a pri výkone práce     (z hľadiska BOZP a OPP).
  4.       Zabezpečovať a prehodnocovať nebezpečenstvá, ohrozenia a riziká na pracoviskách školy.
  5.       Prideľovať zamestnancom osobné ochranné pracovné prostriedky.
  6.       Pravidelne sledovať a monitorovať pracovné prostredie.
  7.       Vytvorenie podmienok pre rozvoj pracovnej zdravotnej služby.
  8.       Pravidelne informovať zamestnancov o stave BOZP a OPP v škole, o nepriaznivých účinkoch práce a pracovného prostredia.
  9.       Zabezpečiť pravidelné prehlbovanie vedomostí zamestnancov z BOZP.
  10.       Napĺňanie cieľov politiky bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je zodpovednosťou všetkých zamestnancov.

PaedDr.Agnesa Pataiová

V Šahách 1.9. 2012                                                                             riaditeľka školy