Školský klub detí

Okrem vyučovania v triedach sa žiaci môžu prihlásiť do Školského klubu detí (ŠKD), v ktorom činnosť v mimovyučovacom čase nadväzuje na výchovno-vyučovací proces v škole so zameraním na rekreačnú aktivitu. Je to aj pomoc zamestnaným rodičom týchto žiakov, lebo cieľavedome sa vypĺňa ich voľný čas po vyučovaní. Výchovná činnosť v ŠKD je rozdelená na viac častí.

Počas rozumovej časti výchovy si žiaci vypracúvajú domáce úlohy, čítajú a opakujú prebrané učivo. Pomocou didaktických hier nacvičujú priestorovú a pravo-ľavú orientáciu, sluchovú, zrakovú a krátkodobú pamäť, zrakové vnímanie, koordináciu ruka-oko, rozoznávanie b-d-p, a-e, rozširovanie slovenj zásoby, postupnosť a iné.

Vo výtvarnej a pracovnej časti výchovy žiaci robia výrobky z dreva, plechu, drôtu a papiera. Zapájajú sa do rôznych výtvarných súťaží.

V rámci telesnej časti výchovy hrávajú rôzne hry a súťaže zamerané na koordináciu pohybov, rozvoj sily a telesnej kondície, zlepšovanie hrubej a jemnej motoriky. Počas hier sa učia navzájom spolupracovať a dodržiavať pravidlá.

V záujmovej časti výchovy spoznávajú živočíchov a prírodu. V zime kŕmia sýkorky, navštevujú botanickú záhradu, vivárium, zookútik a rehabilitačnú stanicu dravcov a sov pri SPU v Nitre.

V odpočinkovej časti výchovy sa hrávajú spoločenské a konštrukčné hry, počúvajú hudbu a rozprávky, hrajú počítačové hry a náučné programy.

Počas celého školského roka organizujeme pre žiakov rôzne akcie:

• kultúrne podujatia
  • športové podujatia